הדרכת הורים

"צהלה רציתי להגיד לך תודה. את לא מבינה, זאת פעם ראשונה, סוף שבוע ראשון שלא עמדתי על-יד הכיור וכיבסתי תחתונים עם קקי…" (ציטוט כנה של אימא בעקבות הדרכה ושיתוף פעולה משפחתי סביב נושא של גמילה והרגליי ניקיון אצל ילד בן 3 וחצי).

רבות הפעמים שהזדמן לי לשבת מול הורים ולהקשיב… רבים המקרים בהם הורים סמכו עלי ובחרו לשתף אותי ולהתייעץ עימי לגבי ילדיהם ("דיבור" עם הגוף במקום עם הפה, שימוש בקללות, התנגחות, התמרדות, סירובים עיקשים להקשיב ולשתף פעולה- התנגדויות, קושי בקבלת מרות, ביטוי של תסמינים גופניים כגון: כאבי בטן, ראש ובחילות למרות בריאות תקינה של הילד ועוד…).

למסקנה משותפת אחת הגעתי: קשה להיות הורים. כולם רוצים ומנסים לעשות את הדבר הכי טוב ונכון עם ילדיהם, אך בפועל הורות זה דבר מורכב. ככל הנראה בעיקר כי מדובר במספר אנשים (מבוגרים וצעירים) בעלי אופי, רקע, דפוסים וצרכים שונים שאמורים ליצור אינטראקציה בתוך מכנה משותף מרכזי אחד: המשפחה שלהם. ובניגוד להרבה תחומים אחרים, אל ההורות נכנסים ללא חוברת מתכונים או מדריך ידידותי למשתמש.

קשה להיות הורה – כבר אמרתי. אך חשוב לי להציג כאן עוד צד: זה של הילד. הצעיר או המתבגר. קשה גם לו. תסמכו עלי. הוא רוצה אוטונומיה ולהרגיש עצמאי. הוא רוצה ליזום, לחקור ולהתנסות – וגם בדברים שאנחנו המבוגרים יודעים שהם מסוכנים עבורו. הוא מרבה לבדוק אותנו כי כך הוא בונה ומעצב את עצמו. הוא נכנס איתנו למאבקיי כוח אינסופיים כי גם לו חשוב להנכיח את קיומו וזהותו שלו (ואל תתבלבלו, לא מדובר בשלנו), וכמונו גם הוא רוצה לקחת אחריות, להביא שליטה ולהתבונן לפעמים על הכל מלמעלה…

לא אחת הילדים/המתבגרים מציבים בפנינו מראה של עצמינו ו/או של חולשותינו מה שמוביל לעיתים (באופן לא מודע אפילו), לשרשרת של חיכוכים ועימותים. הורים רבים מתקשים לבטא את הסמכות ההורית שלהם ומרגישים כי הם נחלשים בתפקידם כמבוגר האחראי. כל אלה ועוד, מובילים רבות לתחושות של כעס, תסכול ואכזבה – משני הצדדים.

ומי בכלל החליט שהורות, ילדות והתבגרות זה פשוט וקל?

הורים וילדים זקוקים לתמיכה והבנה. לעיתים הם צריכים את המישהו הנוסף – הקול האחר הזה מבחוץ שיזכיר להם את הכוחות והיכולות שלהם להתמודד. שיעצור את המרוץ המסלים ושיחזיר כבר את השקט והאיזון לבית למרות ועם כל הרב-גוניות של דייריו.

הליווי והתמיכה הרגשיים הניתנים במסגרת של הדרכת הורים, מאפשרים להורים לחזור אל עצמם ואל כוחותיהם ולראות גם את ילדיהם על עוצמותיהם ובמיטבם.

ההדרכה נעשית מתוך הבנה והתייחסות לאתגרים היומיומיים, לסוגיות ולנושאים השונים שעולים במפגשים בד בבד עם הענקת כלים פרקטיים שונים להתמודדות. כל אלה נעשים בזיקה לדינמיקה המשפחתית הכוללת ובעצם למתרחש בתוך המשפחה השלימה (ילדים, הורים, יחסים זוגיים ובכלל) והכל, מתוך כוונה ליצור אווירה משפחתית טובה ונעימה.

אז אם גם אתם מרגישים איזה בלבול, קושי ועומס בתוך המסלול ההורי, ואתם רוצים לחזור לתקשורת מטיבה ובונה בתוך משפחתכם, אתם יותר ממוזמנים לדבר איתי ולשתף.

*ההדרכה אפשרית בסטודיו או בבית הלקוח.

*קיימת גם אפשרות לתצפית ביתית והדרכה ממוקדת לאחריה/תצפית ביתית והתערבות בזמן אמת.

*ייעוץ והדרכה דרך המייל– מומלץ במקרה של שאלות ספציפיות והתייעצות ממוקדת נושא (ילדים, הורות וכדומה).

                                                          חיבוק, צהלה.  

לפרטים נוספים וקביעת פגישה מוזמנים להתקשר או להשאיר פרטים ואצור עמכם קשר(נגד דואר זבל)